Erasmus Student Network – czyli o wymianach studenckich

Studenci z Koła Studenckiego Erasmus Student Network z  Uniwersytetu im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego opowiedzą o tym jak program wymiany studentów, Erasmus+ zmienia i otwiera umysły, kto może z niego skorzystać i dlaczego warto.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej na lata 2014-2020, z którego skorzysta 4 mln osób, w tym 2 miliony studentów. Opiera się on na europejskich systemach edukacji i należy do niego 28 państw członkowskich Unii Europejskiej, a także państwa EFTA/EOG oraz kraje kandydujące do UE.

Na stoisku inspiracji studenci w niebanalny sposób zaprezentują zwyczaje i kulturę krajów, do których Polacy mogą wyjeżdżać w ramach programu i zdradzą wiele ciekawostek i śmiesznych sytuacji, które przeżyli. Odwiedzający stoisko zobaczą ciekawe prezentacje i filmiki z wymian studenckich i  zaczerpną informacji  od samych uczestników, z czego można skorzystać oraz co i gdzie warto zobaczyć.

Ponadto, na stoisku  przewidziane są atrakcje dla uczestników Pikniku takie jak quiz o sztuce i historii krajów Unii Europejskiej, a także kalambury i inne zabawy związane z krajami unii.

Do zobaczenia na stoisku Erasmusa!

Zobacz jak wygląda życie studentów Erasmusa