dla studentów

Tytułem wstępu

Przygotowując się do trzeciej już edycji tego wydarzenia przyświeca nam hasło „pasje od kuchni”. To one bowiem napędzają naukowców do poszukiwań i pomagają młodym ludziom znaleźć swój życiowy cel, a także są punktem styku szeroko pojętej nauki z przemysłem i gospodarką. Tylko projekty wypływające z zamiłowania mogą przebić się do światowej czołówki. Nasz piknik naukowy ma przede wszystkim zainspirować młodych ludzi do poszukiwania swoich własnych zainteresowań, a przy tym pokazać przez przykład studentów i naukowców do czego mogą dojść i jak należy zacząć. W tym roku jako postać Inspiratora wybraliśmy wspólnie z Młodzieżową Radą Miasta Iławy Marię Skłodowską-Curie.

Podstawowe informacje o pikniku

Podobnie jak w latach ubiegłych głównym motorem napędzającym nasz piknik są studenci i ich „Stoiska inspiracji”. Zaproszonym kołom naukowych zwracamy koszty dojazdu oraz gwarantujemy wyżywienie i nocleg (z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę lub oba).

Każde zgłoszone koło naukowe ma do dyspozycji namiot z możliwością skorzystania z prądu, stolikiem i potrzebną ilością krzeseł. Dodatkowe wymagania do indywidualnego ustalenia (proszę wszystko zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym). W tym roku nastąpi kilka małych zmian – jedna z nich to podzielenie kół naukowych na mniejsze strefy tematyczne. Swoje nazwy biorą one od nazw żywiołów:

 • POWIETRZE – to sektor nauk humanistycznych,
 • WODA – do tej strefy zapraszamy wszystkich wodniaków oraz tych którzy pracują na styku wody i lądu,
 • ZIEMIA – tu miejsce dla siebie znajdą mocno stąpający po ziemi – przedstawiciele nauk ścisłych, ekonomiści i służby mundurowe,
 • OGIEŃ – to strefa dla zapaleńców ciała i ducha – artystów i miłośników kultury fizycznej,
 • STREFA PRZEDSZKOLAKA – to dla tych kół, które kierują swoje pokazy głównie do młodszych dzieci.

W każdym z sektorów przygotujemy dla Państwa małe sceny, na których będziecie mogli Państwo zaprezentować swój dorobek w postaci skrzętnie przygotowanego pokazu.

Podobnie jak w ubiegłym roku – scena główna z głównymi pokazami będzie w amfiteatrze. Zmiana nastąpi w miejscu usytuowania stoisk inspiracji. Znajdą się one na zapleczu ratusza – przed kinem, w fosie i w parku przy „muszelce”. Strefę przedszkolaka zaś umiejscowimy tak jak poprzednio na boisku SSP3. Dzięki takiej zmianie będziemy mieli więcej miejsca do dyspozycji.

A co potem…?

Po zakończeniu Pikniku Inspiracji zapraszamy na uroczystą kolację z udziałem sponsorów i władz miasta, a bezpośrednio po niej, na wieczorny show w amfiteatrze. Co do pokazów mamy już pewne plany, ale o tym jeszcze za wcześnie.

Zaraz po pokazach w amfiteatrze chcemy zaprosić Szanownych Państwa na panel dyskusyjny pt. „Pikniki dla kół, czy koła dla pikników?” Będzie tam możliwość prowadzenia swobodnych dyskusji przy ognisku. Przy tej okazji zachęcamy do zabrania ze sobą instrumentów muzycznych – przypuszczalnie znacznie uatrakcyjni to rozmowy. Dla najbardziej wytrwałych – ok 23:00 przygotowujemy dodatkową atrakcję, ale o tym po ustaleniach ze sponsorem.

Piknik Inspiracji odbywa się nad Małym Jeziorakiem, a co z Dużym… Najdłuższe jezioro w Polsce – Jeziorak – najlepiej oglądać z wody, dlatego zapraszamy w niedzielny poranek na rejs statkiem „Ilavia” wokół wyspy Wielka Żuława. Ilość miejsc na statku jest ograniczona, stąd o wypłynięciu decyduje kolejność zapisów.

Resume

 • Terminarz 16 września 2017 r.:
  – 9:30 start pokazów
  – 15:00 koniec
  – 18:30 kolacja
  – 20:00 show w amfiteatrze
  – 21:00 panel dyskusyjny przy ognisku
  – ok 23:00 – „coś” 🙂
  17 września 2017 r. o godz. 10:00 rejs statkiem „Ilavia” po Jezioraku
 • Miejsce imprezy: Teren Amfiteatru im. Louisa Armstronga, teren nabrzeża Małego Jezioraka, boisko SSP3 w Iławie, plac wokół ratusza.
 • Tegoroczny inspirator: Maria Skłodowska Curie i jej myśli.
 • Dojazd i zakwaterowanie: Miasto Iława zwraca koszty dojazdów dla kół naukowych oraz zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie podczas pobytu (Zajazd Wielka Żuława).
 • Dodatkowe atrakcje:
  – wieczorne show w amfiteatrze,
  – panel dyskusyjny przy ognisku i gitarze,
  – „coś” 🙂
  – przedpołudniowy, niedzielny rejs statkiem „Ilavia” po Jezioraku.

W związku z dużą ilością zapisanych kół naukowych wstrzymujemy dalszą rejestrację. Wypełnione wcześniej formularze można edytować do dn. 5.09.2017 r.

Do pobrania – Informacje_dla_studentow.pdf