dla studentów

Drodzy studenci!

Przed nami piąta już edycja Pikniku Inspiracji nad Małym Jeziorakiem. Święto naukowe, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez w Iławie. Nie ukrywamy, że liczymy na Waszą pomoc, aby tegoroczna edycja była jeszcze ciekawsza i bardziej fascynująca. Tegorocznym inspiratorem został wybrany Albert Einstein, i to właśnie jego pomysły na naukę chcemy przybliżyć dzieciom i młodzieży. Zachęcamy do przygotowania stoiska w oparciu o postać tego naukowca.

Podstawowe informacje o pikniku

Jak co roku głównym motorem napędzającym nasz piknik są studenci i ich „Stoiska inspiracji”. W podziękowaniu za Wasz udział w imprezie pokrywamy koszty związane z noclegiem i wyżywieniem, a także zwracamy koszty przyjazdu do Iławy.

Zatem zachęcamy do zgłaszania swoich kół naukowych do 10 września 2019 r. poprzez formularz zgłoszeniowy – udostępniony poniżej, lub dostępny na stronie – LINK.

Uwaga! Nauczeni doświadczeniem z lat ubiegłych informujemy, że przypadku rezygnacji z noclegu w terminie krótszym niż 10 dni koszty jakie poniesie organizator zostaną przeniesione na uczelnię, którą reprezentuje dane koło naukowe.

Każde zgłoszone koło naukowe ma do dyspozycji: namiot, stoliki, krzesła, a w razie potrzeby dostęp do prądu (dodatkowe wymagania do indywidualnego ustalenia – należy zaznaczyć je w formularzu zgłoszeniowym).

Podział na strefy

Na naszej imprezie wprowadziliśmy podział na strefy tematyczne. Pomysł sprawdził się w 100 % więc chcemy kontynuować go i w tym roku:

 • POWIETRZE – to sektor nauk humanistycznych,
 • WODA – do tej strefy zapraszamy wszystkich wodniaków oraz tych, którzy pracują na styku wody i lądu,
 • ZIEMIA – tu miejsce dla siebie znajdą mocno stąpający po ziemi – przedstawiciele nauk ścisłych, ekonomiści i służby mundurowe,
 • OGIEŃ – to strefa dla zapaleńców ciała i ducha – artystów i miłośników kultury fizycznej,
 • KOSMOS – strefa dotykająca ciał niebieskich,
 • STREFA PRZEDSZKOLAKA – to dla tych kół, które kierują swoją ofertę głównie do najmłodszych dzieci.

Scena dla każdego

Przygotujemy dla Państwa także otwartą scenę, na której będziecie mogli zaprezentować swój dorobek w postaci max. 30 minutowego pokazu. Występy te zostaną oznaczone na mapkach i ulotkach oraz będą reklamowane przez konferansjera.

A co potem…?

Po zakończeniu Pikniku Inspiracji zapraszamy na obiad i chwilę odpoczynku, Tak aby wieczorem pełni energii i sił skorzystać z atrakcji jakie dla Was przygotowaliśmy.

Resume

Terminarz 21 września 2019 r.:

 • 9:30 start pokazów
 • 15:00 koniec
 • 16.00 – 17.00 obiad
 • 19:00 – kolacja podsumowująca wydarzenie i czas na wspólny relaks w jednym z iławskich klubów.
 • 21:00 Finał Pikniku Inspiracji

Miejsce imprezy: Teren Amfiteatru im. Louisa Armstronga, teren nabrzeża Małego Jezioraka, boisko SSP3 w Iławie.

Tegoroczny inspirator: Albert Einstein

Dojazd i zakwaterowanie: Miasto Iława zwraca koszty dojazdów dla kół naukowych oraz zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie podczas pobytu

Dodatkowe atrakcje dla studentów: wieczorne show – Finał Pikniku Inspiracji, kolacja i wstęp do jednego z iławskich klubów.

Informacje dla studentów – wersja do pobrania – pdf.