Jak mądrze wydawać pieniądze?

Co można kupić za 20 zł?  Czy więcej monet to więcej pieniędzy? Na te i wiele innych pytań dotyczących rozsądnego zarządzania własnym budżetem odpowiedzą studenci z Koła Naukowego Finansów Międzynarodowych Uniwersytetu Gdańskiego.

Celem działalności Koła jest rozwój zainteresowania studentów problematyką z zakresu finansów i bankowości. Koło corocznie bierze udział w Konferencji Naukowej na Wydziale Ekonomicznym „Kierunki zmian w sektorze finansowym w Polsce i na świecie”, na której  prezentuje  wyniki własnych badań naukowych. Członkowie biorą także udział m.in. w Bałtyckim Festiwalu Ekonomicznym. Łącząc naukę z praktycznym rozwiązaniami studenci współpracują ściśle  z wieloma przedsiębiorstwami, organizują  liczne panele dyskusyjne oraz warsztaty z praktykami.

Aby pokazać, że temat finansów wcale nie musi być nudny oraz aby zainteresować dzieci i młodzież tematem pieniądza, studenci przygotowali szereg oryginalnych zabaw.

Będą m.in. pouczające warsztaty dla dzieci i młodzieży, niebanalne gry oraz inne ciekawostki o pieniądzach od A do Z.

Dla Klas 1-3  studenci przygotowali warsztaty  uświadamiające wartość pieniędzy. Dzieci poprzez zabawy pt „Jak wydać 20 zł?” albo „Co można kupić za 20 zł” zostaną wprowadzone w świat ekonomii. Przy okazji poćwiczą umiejętność szybkiego dodawania i odejmowania w pamięci. Podczas ćwiczeń dzieci przekonają się także, że więcej monet niekoniecznie oznacza więcej pieniędzy.

Dla starszych uczniów, z klas 4-6 i starszych  prowadzone będą z kolei warsztaty  „Moje własne banknoty i monety”, poprzez które dzieci  nauczą się co oznaczają symbole na polskich banknotach, jakie zabezpieczenia posiadają oraz czym jest awers i rewers.  Młodsi będą mogli zagrać w grę ” Szybka Matma” polegająca na rozwiązaniu zadania zgodnie z ilością otrzymanych monet i banknotów,  dzięki której  nauczą się sprawnego posługiwania się pieniędzmi i szybkiego liczenia. Dla starszych uczniów będzie gra planszowa „Rajd ekonomisty” z krótkim quizem.

Jak głosi stara prawda, pieniądze szczęścia nie dają ale na pewno warto się na nich znać!

Zapraszamy na stoisko Koła Naukowego Finansów Międzynarodowych