Od nasionka do drzewa – czyli wszystko o lasach

Wśród inspiratorów tegorocznej edycji Pikniku znajdą się także przedstawiciele Nadleśnictwa Iława.  To właśnie z nimi będziemy wspólnie odkrywać tajemnice naszych lasów  i dowiemy się więcej o ich walorach przyrodniczych i edukacyjnych.

W tym roku Nadleśnictwo przygotowało dwa stoiska tematyczne. W pierwszym z nich, nad Małym Jeziorakiem  nauczymy się rozpoznawać gatunki drzew, sprawdzimy jak zmierzyć drzewo rosnące i to , które zostało już ścięte. Razem z leśnikami będziemy badali czy drewno wydaje dźwięk oraz w jaki sposób różni się twardość drewna w zależności od gatunku. Jedną z atrakcji będzie konkurs  skoku w dal ze zwierzętami. Wspólnie odkryjemy przyrodę przez siłę swoich zmysłów na specjalnie przygotowanej ścieżce sensorycznej „Tajemnice lasu”. Nie zabraknie także konkursów dotyczących mieszkańców lasu.

W drugim stoisku, w strefie Przedszkolaka, tj. dla najmłodszych poprzez  rysowanie, zgadywanie, układanie klocków i inne zabawy z cyklu „Poznajemy leśnych mieszkańców” uczyć się będziemy elementarnych pojęć dotyczących lasu.

Będzie też mały pokaz od „nasionka do drzewa” oraz…

wspólne posadzenie Dęba Inspiracji!

Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemnic lasu!