Tegoroczny program

Wszyscypiknik_inspiracji_qr dobrze wiemy, że inaczej odbieramy rzeczywistość, jeśli jesteśmy współtwórcami otaczającego nas świata. Gdy konstruujemy, przedmioty, zjawiska czy relacje stają się bliższe i bardziej zrozumiałe. 2 edycja Pikniku Inspiracji wpisuje się w myśl, że każdy, bez względu na pochodzenie czy wiek, może i jest w stanie współtworzyć otaczający nas świat, pełen nowinek nauki, techniki, w zgodzie z poszanowaniem praw natury.

Podczas tegorocznej edycji, która odbędzie się 24 września 2016 r. Przygotowaliśmy masę ciekawych atrakcji, m.in. warsztaty tworzenia latawców które zakończą się pokazem, będziemy mogli sprawdzić jak funkcjonują drony, jakiego rodzaju produktów potrzebujemy do konstrukcji pojazdu. Program przygotowany przez koła naukowe z najbardziej renomowanych polskich uczelni wygląda imponująco!

Specjalną ofertę pokazów i stanowisk przygotowaliśmy razem z partnerem 2 edycji Pikniku Inspiracji, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z Torunia. Do dyspozycji najmłodszych będą : stanowisko Optyka i Fizyka, Warsztaty kuchni molekularnej, majsterkowanie z upcyklingiem, a także wspólne tworzenie piernikowego ciasta o właściwościach elektrostatycznych.

Nie zapomnieliśmy również o strefie przedszkolaka, która w tym roku ponownie powstanie na boisku SP3 tuż obok Amfiteatru. W tym miejscu będziemy mogli wykorzystać swoją kreatywności do tworzenia architektonicznych form w pracowni przeBUDOWA, nauczyć się metody układania kostki Rubika czy spróbować jak działają instrumenty. Oprócz tego cała masa animacji, zamykanie w bańce mydlanej, malowanie twarzy i skręcanie balonów. Powstanie również namiot ze specjalnie przygotowanymi pokazami dla malucha. Podczas pikniku zostanie pobity rekord Polski w ilości kostek Rubika z których powstanie obraz! Jaki? to niespodzianka 🙂

Na zakończenie całego wydarzenia, o godz. 21.00, zapraszamy na widowisko z użyciem laserów przestrzennych. Specjalnie przygotowane animacje będą odpowiedzią na działania które zaprezentujemy podczas 2 edycji pikniku inspiracji.

To wszystko i wiele więcej już 24 września. Czekamy na Was!

PROGRAM WYDARZENIA :

  • godz.10:00 rozpoczęcie Pikniku, podczas którego będą:
  1. Pokazy naukowe Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z Torunia,
  2. stanowiska kół naukowych ( doświadczenia, eksperymenty, warsztaty, porady specjalistyczne, animacje),
  3. strefa małego przedszkolaka ( warsztaty, namiot przeBUDOWA, animacje, pokazy naukowe dla najmłodszych)
  • godz.15.00 Pokaz Latawców Artystycznych
  • godz.21.00 Pokaz Laserów Przestrzennych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *