Za nami 3 edycja Pikniku Inspiracji!

Dzięki zaangażowaniu, jakie wspólnie ze studentami z całej Polski włożyliśmy w zorganizowanie naszego święta nauki oraz przy wsparciu wielu firm i stowarzyszeń, Iława po raz kolejny zamieniła się w regionalne centrum nauki, które rozbudziło apetyt na wiedzę i zaszczepiło nowe pasje tysiącom młodych osób!

Do Miasteczka Małego Pi, 16 września ściągnęło ponad 5000 dzieci i młodzieży, na których czekało ponad 50 stoisk inspiracji. Były to stoiska kół studenckich z całej Polski, m.in. Naukowe Koło Logopedów oraz Koło BIO-MED z Uniwersytetu Gdańskiego, Space-Cube czyli Kolo Inżynierii Kosmicznej z Politechniki Gdańskiej, „Nanorurki” czyli Studenckie Koło Naukowe Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, Koło Technologii i Organizacji Budownictwa Kobra z Politechniki Gdańskiej, Naukowe Koła: Mykologów i Ogrodników z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie i wiele, wiele innych. Oprócz studentów, swoimi „pasjami od kuchni” inspirowały nas również instytucje i organizacje z okolic, m.in.: Nadleśnictwo Iława, z którym wspólnie, pod przewodnictwem burmistrza zasadziliśmy Dąb Inspiracji, Ośrodek Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie gdzie podczas Turnieju Fifa2017 integrowały się całe rodziny oraz Biblioteka Miejska, która poprzez fantastyczne kostiumy i rekwizyty rodem z epoki wiktoriańskiej zainspirowała nas rewolucją przemysłową. Nie sposób nie wspomnieć również pasjonujących iławskich LegoInspiracji, warsztatów dziennikarskich i Planetarium Gwiazd Radia Zet Gold, fenomenalnych pokazów żonglerki Marka Borna, czy też widowiskowych pokazów iławskiego WOPR-u na Małym Jezioraku.  Zwieńczeniem imprezy był wieczorny pokaz hydro-odrzutowy Fly-Board, w którym mogliśmy zobaczyć najlepszych Flyboardzistów Polski wykonujących ekstremalne akrobacje wodne.

Jak co roku, podczas Pikniku Inspiracji przyznawane są 3 nagrody dla najlepszych stoisk kół naukowych. Decyzją jury konkursowego nagrodę główną tegorocznej edycji Pikniku Inspiracji otrzymało stoisko pn. „Nanorurki” czyli Naukowe Koło Studenckie Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego za swoją „Fizyczną Karuzelę”. Dwa wyróżnienia przyznano Kołu Entomologów „Pasikonik” z Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie oraz Studenckiemu Kołu Matematyków z Politechniki Krakowskiej.

Serdecznie dziękujemy załodze PCK oddział w Iławie oraz iławskiemu oddziałowi WOPR za to, że wszyscy mogliśmy czuć się bezpiecznie podczas pikniku. Szczególne podziękowania należą się również grupie ZHP Hufiec Iława za nieocenioną pomoc w przygotowaniach i porządkowaniu miasteczka Małego Pi a także wszystkim wolontariuszom, którzy zechcieli poświecić nam swój wolny czas i w sposób bezinteresowny pomóc przy organizacji wydarzenia.

Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok, 15 września 2018 r. na 4 Piknik Inspiracji!

Śledźcie nas na piknikinspiracji.pl oraz na fanpage @piknikinspiracji

Uwagi? Sugestie na przyszłość? Zachęcamy do wypełnienia ankiety po pikniku: tu

W tym roku dopisała nam pogoda, fantastyczna publiczność po raz kolejny nie zawiodła a sam Piknik? Zobaczcie sami!