„Znajdź matematykę w Iławie” – KONKURS

Wakacje rozpoczęły się na całego! Piękna pogoda i iławskie krajobrazy – czyż może być coś wspanialszego? Dla tych, którzy są tego samego zdania, jak i dla tych, którzy jeszcze nie dowierzają, mamy wakacyjne wyzwanie! Burmistrz Miasta Iławy objął patronatem honorowym pierwszą edycję Konkursu „Znajdź matematykę w Iławie” organizowanego przez Studio Nauczania MathRiders Iława.

Prace konkursowe można zgłaszać od 1 lipca do 7 września w dwóch kategoriach: „Przyroda” i „Architektura”. Zadaniem uczestnika konkursu (od 6 do 18 lat) jest uchwycenie na zdjęciu takiego miejsca w Iławie, gdzie doszukać się można symboli, proporcji, symetrii, kształtu lub innych matematycznych praw. Iława jest miastem, na mapie którego znaleźć można ciekawe architektonicznie rozwiązania z poprzednich stuleci, podobnie jak i ówczesnych budowniczych. Zapewne iławskie krajobrazy, fauna i flora mogą również zainspirować niejednego amatora wakacyjnego wypoczynku.

Prezentacja prac, wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi 15 września 2018 r. podczas Pikniku Inspiracji właśnie. W konkursie dla laureatów i wyróżnionych przewidziane zostały nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Iławy i Organizatora Konkursu – o wartości nawet do 800 zł. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta – www.ilawa.pl oraz na www.mathriders.pl/ilawa

Poszukiwania czas zacząć!

Regulamin Konkursu