Gdy nie wiadomo o co chodzi…

… chodzi o pieniądze, a o tych najwięcej wiedzą studenci z Koła Naukowego Finansów Międzynarodowych Uniwersytetu Gdańskiego.

Kim są?
Koło  jest jednym z najstarszych kół Uniwersytetu Gdańskiego, liczy ponad 40 członków. Działalność koła opiera się na poszerzaniu wiedzy członków z zakresu szeroko pojętych finansów, bankowości oraz ekonomii.

Współpracujemy z licznymi instytucjami finansowymi oraz również dzięki ich pomocy organizujemy już od 25 lat Konferencje naukową „Kierunki Zmian w Sektorze Finansowym w Polsce i na Świecie”. Na Pikniku Inspiracji będziemy już trzeci raz.

Co będzie na stoisku w tym roku?
Euro, dolary i złotówki! Całą wiedzę o nich rozdawać będą całkowicie za darmo! Skąd się biorą, jak sprawić żeby „pracowały”  i jakie mechanizmy nimi rządzą.  Na tym stoisku wszystko kręcić się będzie wokół pieniądza, jego historii oraz zróżnicowania między krajami. Studenci przedstawią niektóre aspekty finansów,  także personalnych (gospodarowanie budżetem domowym etc.) oraz dla trochę starszej młodzieży podstawowe procesy zachodzące na giełdzie lub w bankach.

A wszystko to w postaci gier interaktywnych, quizów, oraz ustnie opowiedzianych historii  prawdziwych pasjonatów pieniądza! 

O wartości pieniądza i szacunku do niego należy uczyć już od najmłodszych lat, zwłaszcza w kontekście kieszonkowego. Ile mam, ile mogę wydać i czy mi się to opłaca? Na te i inne pytania dzieci i młodzież znajdą odpowiedź na tym właśnie stoisku.

A gdzie?
Oczywiście w Strefie Ziemi, czyli na parkingu na halą sportową. Zapraszamy!

Grosz do grosza…