Tylko bez paniki! Bądź bezpieczny na wodzie.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Warmińsko-Mazurskiego Oddział Miejsko Powiatowy w Iławie – tak brzmi pełna nazwa iławskiego WOPR-u,  przygotowało dla uczestników Pikniku wyjątkowe pokazy. Ich celem jest uświadamianie zagrożeń mogących wystąpić na wodzie a także nauka postępowania w sytuacji zagrożenia.

Program pokazów przedstawia się następująco.
Od godziny 9:30 do 11:15 prowadzone będą prezentacje na stanowisku przy Amfiteatrze Małego Pi, na pomoście oraz na pokładach łodzi motorowych. Będą to pokazy sprzętu ratowniczego, nauka udzielania pierwszej pomocy oraz przybliżanie zasad bezpieczeństwa na obszarach wodnych.

Kulminacja nastąpi o godzinie 12.00 kiedy to na akwenie Małego Jezioraka ratownicy zafundują nam wyjątkowe widowisko.

Będą to pokazy dynamiczne z użyciem sprzętu wykorzystywanego w ratownictwie, w tym: działania bezpośrednie w wodzie z osobami poszkodowanymi, działania z wykorzystaniem szybkich łodzi motorowych a także prezentacja jednostek pływających, którymi dysponuje iławski oddział.

Po głównym pokazie, od godziny 13.00 do 15.00 uczestnicy Pikniku będą mieli możliwość obejrzenia sprzętu wykorzystywanego w ratownictwie a także wejść na łódź motorową.

Przewidziane są konkursy i inne atrakcje dla dzieci związane z tematyką ratownictwa wodnego.

Zapraszamy!

Pokazy ratownictwa WOPR Iława