Owady pod lupą!

Już kolejny rok Koło Naukowe Entomologów „PASIKONIK”  z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pojawi się na Pikniku Inspiracji  w Iławie, aby zaprezentować najmłodszym swoją działalność oraz zachęcić ich do zagłębiania się w interesujący świat owadów.

Na stoisku będzie można obejrzeć zarówno żywe hodowle owadów oraz zbiory okazów w gablotkach, które udało się zgromadzić studentom w ciągu kilku letniej działalności koła m. in. wiele gatunków patyczków, straszyków, czy przepięknych motyli.

Z żywych okazów zaprezentowane będą patyczki rogate, mącznik młynarek, karaczany madagaskarskie oraz brazylijskie. Będą również efekty doświadczenia np. rozkład odpadów przez mącznika młynarka.

Każdy odważniejszy uczestnik będzie mógł wziąć na rękę patyczaka, czy karaczana oraz zrobić sobie z nim zdjęcie!

Przy okazji odwiedzający dowiedzą się jak długo żyją owady, czym się odżywiają i jak należy się nimi zajmować. Studenci z PASIKONIKA  będą udzielać informacji  na temat szkodników oraz owadów pożytecznych, które spotykają każdego dnia, np. wołka zbożowego, czy mącznika młynarka, które mogą się pojawić w każdym gospodarstwie domowym.

Poznamy zarówno te pozytywne  jak i negatywne strony  owadów m. in.: możliwość zastosowania ich jako alternatywnego pokarmu dla ludzi, czy użycia do rozkładu odpadów o długim okresie biodegradacji- czyli rozwiązania, którymi aktywnie zajmuje się PASIKONIK.

Szukajcie Pasikonika w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3!

Patyczaki, karaczany i inne robale…