Okiem szalonych Chemików

Niska i wysoka temperatura, wybuchy, płomienie, zmiany barw – to tylko część niezwykłych żywiołów związanych z chemiczną władzą nad materią. Wydaje się niebezpieczne i nieprzyjazne człowiekowi ? Nic bardziej mylnego. Na stoisku Naukowego Koła Chemików Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przekonacie się, że wiedza to władza. A władza to  klucz do zostania superbohaterem XXI wieku!

W kręgu ognia – reakcje okiem szalonych chemików! Taki pokaz będzie można zobaczyć na stoisku Koła Chemików w strefie ziemi na Rondzie Królowej Nauk.

Chemików, jak złoto, próbuje się w ogniu – przecież zajście efektownej reakcji chemicznej jest związane ściśle z wiedzą i doświadczeniem chemika. Ogień jest wyjątkową obserwacją wielu chemicznych reakcji – budzi grozę i jednocześnie zachwyt. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych poskromieniem jednego ze starożytnych żywiołów i poznaniem niezwykłej opowieści o tej wyjątkowej reakcji utleniania i redukcji.

Niech nasz Teatr Ognia będzie przyczyną do zmiany opinii o chemii, unikatowej nauce, bez której świat nie mógłby istnieć – zachęcają Chemicy

Zapraszamy zatem wszystkich, dzieci i dorosłych, pragnących osobiście poeksperymentować, zdobyć unikalną wiedzę i podyskutować z chemikami z toruńskiego Uniwersytetu.

Koło Chemików prezentuje: teatr ognia!